Aranżacja jesiennego ogrodu: jakie dodatki wybrać?

Aranżacja jesiennego ogrodu: jakie dodatki wybrać?

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a pierwsze żółte liście widoczne są już za naszymi oknami. Z tego powodu czas pomyśleć o jesiennej aranżacji ogrodu! Jakie dodatki wybrać i jak wyeksponować piękno ogrodowej przestrzeni u schyłku lata? Sprawdź kilka naszych praktycznych porad, które z pewnością pomogą ci w tym zadaniu!

Odpowiedni dobór roślinności

Podstawą podczas prac ogrodowych przed nadchodzącą jesienią jest oczywiście odpowiedni dobór roślin: kwiatów, krzewów i drzew. Część z nich (czyli głównie rośliny, które nie preferują niskich temperatur i obfitych opadów deszczu) warto dobrze zabezpieczyć lub przenieść do domu. Kolejna kwestia to wybór jesiennych roślin. W tym celu najlepiej wybrać się do specjalnego sklepu ogrodniczego i znaleźć rośliny w jesiennej kolorystyce: bratki, hortensje czy urocze storczyki. Będąc w sklepie dobrze jest od razu zakupić nowoczesne donice, które z całą pewnością przydadzą się podczas porządkowania ogrodowej przestrzeni.

Nietypowe aranżacje tarasu

W ostatnim czasie niezwykle modne są nieszablonowe konstrukcje i elementy aranżacyjne ogrodu, a w szczególności części tarasowej. Mamy tu na myśli m.in. ściany czy meble. Inspiracji możesz poszukać np. na różnego rodzaju portalach społecznościowych, które w okresie nadchodzącej jesieni pękają w szwach od podobnych propozycji. Warto zwrócić uwagę np. na nowoczesne i niezwykle modne aranżacje szklane. Wrocław czy Warszawa ‒ w każdym mieście bez problemu znajdziesz wykonawcę, który na specjalne zamówienie przygotuje dla ciebie podobną konstrukcję!

Nie zapomnij o detalach!

Każda przestrzeń w domu powinna wyróżniać się unikalnym charakterem i stylem. Dotyczy to oczywiście także ogrodu, w którym każdy z nas chętnie spędza wolny czas i odpowczywa. Jak sprawić, aby nasz cudowny ogród, który jest w końcu wizytówką każdego domu, zachwycał i pięknie prezentował się w trakcie nadchodzącej jesieni? Przede wszystkim nie można zapominać o dodatkach, które bardzo często stanowią kluczowe elementy w wystroju wnętrza. Na co zatem warto postawić? Z pewnością przyda się kilka krasnali ogrodowych, które przez niektórych uznawane są za przeżytek, jednak odpowiednio dobrane potrafią dodać ogrodowi wyjątkowego uroku! Doskonałym rozwiązaniem są również okrągłe donice ogrodowe, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem!

Każdy z nas lubi spędzać wolny czas w swojej małej oazie spokoju, czyli w domowym ogrodzie. Z tego powodu warto zadbać aby była to przestrzeń pełna uroku i magii, szczególnie jesienią!